KONST / Litografier / Färglitografier 13396041
nr 1339 6041
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 191/250, daterad -82. Motivet: 30x41 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 18:22:39
1/8 22:47:48
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson